Przyjaźń z byłym – czy to możliwe?

Rozpad związku to dla wielu osób bardzo traumatyczne przeżycie. Szczególnie gdy nie jesteśmy stroną, która kończy relację. Jedni są w stanie dalej utrzymywać kontakt z byłym partnerem, a inni całkowicie odseparowują się od przeszłości. Musisz wiedzieć, że oba sposoby są dobre. Najważniejsze to wybrać ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Utrzymywanie kontaktu po rozstaniu

Jeśli decydujesz się na tę opcję, to musisz mieć świadomość, że Twój były partner w końcu znajdzie nową, drugą połówkę. Będzie chciał, abyście się spotkały, a być może nawet zaprzyjaźniły. Musisz mieć tego świadomość, aby później nie cierpieć. Jeśli ta perspektywa nie sprawia Ci dyskomfortu, to przyjaźń z byłym może okazać się dobrym pomysłem.

Zerwanie kontaktu na zawsze

Więcej osób decyduje się na ostateczne zakończenie znajomości. Taka opcja pozwala na przeżycie wszystki faz żałoby po utracie partnera. Ludzie, którzy nie decydują się na koleżeńskie relacje z byłymi partnerami, zwykle szybciej dochodzą do siebie i łatwiej wchodzą w nowy związek. Przyjaźń z byłym może dawać fałszywą nadzieję, że kiedyś on spojrzy na Ciebie inaczej.